ÜRÜNLERİMİZ

Hakkımızda

Yörsan’ın temelleri 1964 yılında Yörükler Gıda Limited Şirketi’nin kurulması ile atıldı. 1979 yılında Susurluk’ta bir mandıranın alımıyla beraber 1984’te inşa edilen süt ürünleri fabrikasının faaliyete geçmesiyle, Yörsan A.Ş kuruldu. Yörsan’ın, 1984’te Türkiye’nin ilk beyaz peynir fabrikasının kurulması ile devam eden gelenekten geleceğe uzanan başarılı faaliyetleri devam etti.

Yörsan, süt ve süt ürünleri kategorisinde 200’e yakın çeşidiyle geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Geleneksel peynir çeşitlerini sevenler ve yöresel tatlardan vazgeçemeyenler için geliştirdiği ürünlerle tüketicileri buluşturan Yörsan, 1996’dan bu yana Türkiye’nin dört bir yanındaki güçlü satış ağıyla lezzet tutkunlarına ulaşmaktadır. Geniş ürün yelpazesinin yanı sıra, peynir sektöründe ürün bazında en çok çeşide sahip olan firma unvanını elinde bulunduran Yörsan, aynı zamanda tüketicilerin büyük beğenisini kazanan Türkiye’nin ilk kaymaklı tava yoğurdunu ve ev yoğurdunu satışa sunan ilk marka olma özelliğini taşımaktadır.

Ticari geleneği 1908 yılına dayanan Yörsan, kurulduğu günden bugüne, sağlıklı ve hijyenik üretim koşullarıyla tüketicilerine kaliteli ve lezzetli ürünler sunmayı ilke edinmiştir. Türkiye’de üretilen süt ve süt ürünleri geleneğinin sürekliliğini sağlamak, dünyaya tanıtmak ve sahip olunan bu kültür mirasına sahip çıkmak Yörsan’ın başlıca şirket politikası ve misyonudur.

Tarihçemiz

 • 1964

  Yörsan kuruldu. 1970’te Peynir üretimine başlandı.
 • 1979

  Susurluk'ta mandıra kuruldu.
 • 1984

  Susurluk'ta 56.000 metrekaresi kapalı alan olmak üzere toplamda 107.415 metrekarelik alanda süt ürünleri üretimine geçildi.
 • 1985

  Pastörize süt üretimine ve kültür peynirciliğine başlandı.
 • 1999

  Susurluk’ta yeni bir fabrikanın temelleri atıldı.
 • 2002

  Susurluk'taki entegre süt ve süt ürünleri fabrikası kaliteli üretimiyle, Türkiye'nin en büyük süt ve süt ürünleri fabrikalarından biri olarak hizmete açıldı.
 • 2003

  Yörsan, Tava Yoğurdunu tüketicileriyle buluşturdu.
 • 2010

  Yörsan Ev Tipi Yoğurt raflarda yerini aldı.
 • 2014

  Yörsan, The Abraaj Group bünyesine katıldı.

Dünyada Yörsan

Yörsan, yurt içindeki pazar payının yanı sıra, yurtdışına da büyük çapta ihracat gerçekleştirmektedir. Dünya markası olmayı hedefleyen Yörsan, süt ve süt ürünleri sektöründe Amerika, Japonya, Kuzey Kıbrıs ve orta doğudaki birçok ülke de dahil olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihracat yapmaktadır.