ÜRÜNLERİMİZ

Türkiye’de kaliteli ve güvenilir süt ve süt ürünleri üretimi konusunda birçok başarıya ve yeniliklere imza atmış olan Yörsan, Balıkesir’in Susurluk ilçesinde faaliyet gösteren fabrikalarında yeni bir sertifikasyona erişti. Kısaca BRC olarak bilinen The BRC Global Standard for Food Safety’e göre değerlendirilme yapılması birçok İngiliz (örneğin Metro, Real, Kİpa vb.), Hollandalı ve Belçikalı perakendeciler tarafından talep edilmektedir.

BRC Denetim raporlarının hemen hemen tüm perakendeciler tarafından kabul edilmesi nedeniyle BRC standardına göre yapılmış bir sertifikasyon müşteri denetimlerinde önemli bir azalma sağlamaktadır. BRC nedir? İngili parekendeciler birliğinin hazırlamış olduğu gıda güvenliği standardırdır. Global Standard – Food’ un amacı bir üretim organizasyonu içinde yer alan İngiliz Perakendecilerine ürün sağlamak için gerekli Gıda Güvenlik ve Kalite kriterlerini açıklamaktır.

Biçim ve içerik açısından Standart, tedarikçilerin temel dayanak noktaları, çalışma sistemleri ve yetkili üçüncü tarafın prosedürleri hakkında fikir verebilecek şekilde tasarlanmıştır. BRC – Küresel Gıda Güvenliği Standardı sertifikasyonu sahibi firmalar hangi kazançları sağlar? -Tedarikçi taleplerine uygunluk -Gıda Güvenliğinin İngiliz tedarikçileri tarafından kabulü -Tedarikçi denetim sayısında azalma -Ürün güvenlik ve kalitesinde gelişim -Verimli çalışmada gelişim ve rekabetçi pazar yapılanması Müşteri ürünleri ile ilgili olan BRC Standardının bazı bölümleri genel olarak uygulanabildiği gibi, bazı bölümleri ürüne özel uygulanmaktadır.